22 Nisan 2015 Çarşamba

Nasıl Kalın Eyeliner Çekilir?

22 Nisan 2015 Çarşamba


     Merhaba kızlar :) 
     Umarım harika bir gün olmuştur sizin için ;) Bugün sizlere hepimizin zorlandığı, düzgün çekebilmek için çok uğraşılan eyeliner'ı benim kullanmayı sevdiğim kalın haliyle nasıl çektiğimi göstermek istedim. Hadi o zaman bir an önce başlayalım....     Hi Girls :)
     I hope it's been a wonderful day for you :) Today I will share with which forced all of us and worked so much to make it properly ''Eyeliner''. I will show you how I made my thick eyeliner and I love this so much. Soooo Let's get started....1) Öncelikle eğer eyeliner çekmeye yeni başlıyorsanız, bunu düzgün bir şekilde yapabilmenin en güzel yolu burun kenarınızdan kaş bitiminize hizalı bir şekilde bant yapıştırmak :) Ben kağıt bant tercih ettim çok fazla tahriş etmediğinden cildimi fakat siz izola bandın yapıştanını elinizin tersiyle aldıktan sonradakullanabilirsiniz :)


1) First, if you are new to draw eyeliner and want it to do properly there is a way i could suggest tou you :) It is put the adhesive tape at the end of your brows to edge of your nose :) I prefer paper band  but you can prefer transparent tape to do this but you should put the tape on back of your hands to reduce the stickiness:)

2) Ben kolaylık olsun diye hep ilk önce eyelinerımın kuyrugunu oluştururum ve her zaman uzun severim gözleri büyük göstermesinden ötürü :) Bunu yaparkende açılı bir eyeliner fırçası kullandım.

2) I do first my wing of eyeliner and always make it longer because it shows eyes bigger :) I used and angled eyeliner brush for this.
3) Bir sonraki adımda ise eyelinerımın açısını ve kalınlığını kendi isteğime göre ayarlayıp göz pınarıma doğru uzatıyorum.

3) In this step im arrenging angle and thickness of my eyeliner according to my own request and reaching out to my font of eye.

4) Eyelinerımı göz pınarıma kadar uzatıp çerçevemi tamamlamış oluyorum. Biraz dağınık gözükebilir ama hiç sorun değil elbette çözümleri var :)

4) I reach out my eyeliner to my font of eye and the frame is completed. Is it little bit messy? Dont worry of course it has solution ;)
5) Çerçevemin içini dolduruyorum :)

5) I filled in my frame :)
6) Bundan sonra bantımı çıkartıyorum.

6) After that i removed the band from my skin.7) Bu jel eyeliner benim gözlerimin katlanma yerinde maalesef iz bırakıyor ve ben bunu önlemek için eyelinerımın üzerinden ESSENCE'in 53 numaralı BACK TO BLACK isimli siyah farımla tampon hareketlerle geçiyorum.

7) This gel eyeliner making a trace on my crease and to stop this I'm using ESSENCE's black eyeshadow named BACK TO BLACK and numbered 53 on my eyeliner with buffing motions.
8) En son adımda ise eyelinerın taşan kısımlarını temizlemek var. Bunun için her zaman kullandığınız kapatıcınızı düz uçlu bir fırça yardımıyla düzgün olmayan kısımları düzeltebilirsiniz.

8) In the final stage, you have to clear the spread of eyeliner. To do this, every time you use your concealer and a flat top brush, can correct uneven parts of your eyeliner.

İşte sonuç :)

That's the result :)Veeeee kırmızı rujla harikaaaaa :)
Aaaaaannnnd with red lipstick its perfect :)
Umarım beğenmişsinizdir. Mutlu bir hafta olması dileğiyle.... GİZEM

Hope you like it. Have a great week... GİZEM8 yorum:

 1. O ne güzel oldu öyle hemde çok pratik ellerine sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim cnm :) Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Valla bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim. enfes...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim cnm :) Beğenmene sevindim :*

   Sil
 3. Oh very great tip darling!
  xx

  www.sakuranko.com

  YanıtlaSil
 4. Çok pratik bir çekim ve çok güzel bir anlatım olmuş :)

  YanıtlaSil