26 Mayıs 2015 Salı

Gece Cilt Bakımı Rutinim

26 Mayıs 2015 Salı

Günaydın minik kuşlarım :) Nasılsınız bakalım?

Bugün sizlere şubattan beri uyguladığım gece cilt bakımı rutinimden bahsetmek istiyorum. Umarım beğeneceğiniz bir yazı olur ve ürünler hakkında fikir edinebilirsiniz.

Good morning little birds :) How are you?

Today I wanna tell you about my night time skin care routine. Hope you like it and take some opinions about this products.
Cilt bakımının önemini eminim aramızda bilmeyen yoktur. Sabah ve akşam mutlaka cildimize uygun gerekli bakımları yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde maalesef erkenden yaşlanma, kırışma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Ben buna elimden gelddiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Şimdi sizlere sırayla neler yaptığımdan bahsedeyim.

There is anybody who doesnt know the importance of skincare. In the mornings and night we must do skin care. Otherwise we face with wrinkles on our face. I try to pay attention to this. Now I will tell you about my routine.


1. Adım Temizleme: Eğer o gün makyaj yaptıysam mutlaka makyajımı temizliyorum. Eğer yaptığım makyaj ağırsa önce Bebe Şampuanı ile yüzümü yıkıyorum, daha sonra Garnier'in bu Kusursuz Makyaj Temizleme Suyunu Benri'nin severek kullandığım kare şeklindeki cotton pad iyle siliyorum. Eğer bu temizlik içime sinmezse yüz temizleme fırçama Kiehl's in bu Deep Cleansing Köpüğüyle tüm yüzümü temizliyorum. Temizleme adımı çok önemli en ufak kir bile gözeneklerinizde birikme yapıp önce sivilceye sonrada siyah noktaya dönüşebilir.

1st Step Cleansing: If I did make up that day first I always clean my makeup. If I did heavy makeup I use first Baby shampoo to wash my face, then I use Garnier's Misclear Cleansing Water with my favorite Benri Square Cotton Pad. If I dont please with this cleansing I use Kiehl's Deep Cleansing Foam with  my Rolling Face Brush. Cleansing step is very important, a little dirt can cause first acne then blackheads.

2. Adım Tonik Uygulaması: Cildimizi çok güzel temizledik. Peki ya şimdi ne olucak? Gözenekler açıldı iyice. Açılan gözeneklerimizi tonik uygulayarak sıkılaştırıyoruz. Ben bu işlem için Missha dan Wrinkle Cure Soft Toner kullanıyorum.

2nd Step Tonic: We cleaned our face very good. So whats next? We apply to tonic our face for tighten up the pores. I use Missha Wrinkle Cure Soft Toner fot this step.

3. Adım Nemlendirme: Cildimiz gerekli nemi dışarıdan takviye almazsa kurur ve bu kuruma ilerde bol kırışıklık olarak yüzümüze yapışır. Bunu önlemek için mutlaka cilt tipimize uygun bir nemlendirici seçmemiz şart. Ben eğer o gün cildimin neme çok ihtiyaç duyduğunu hissedersem önce Missha dan Wrinkle Cure Silky Lotion ı tüm yüzüme boyunda dahil uyguluyorum. Cildimin bunu emmesini biraz bekledikten sonra Wrinkle Cure Delicate Ideal Cream uyguluyorum. Ama en önemlisi cildinizi içeriden beslemek. Cildinizin nemini yitirmemesi için bol bol su tüketiniz ve elma yiyiniz :)

3rd Step Moisturizing: If our skin cant get enough moisture It dries and  increase the apperiance of wrinkles. To provide them we have to use a moisturizer that matches with our skin type. If my skin needs lots of moisture that day first I use Missha Wrinkle Cure Silky Lotion then Wrinkle Cure Delicate Ideal Cream. But most important think is feed your skin inside. Drink lots of water and eat apples.

4. Adım Göz Çevresi Nemlendirme: Cildimizin nemlenmesi kadar göz çevremizin nemlenmeside çok önemlidir. Yoksa erkenden kaz ayaklarımızda ve göz altlarımızda kırışıklıklar oluşmaya başlar. Ben bunun için Missha dan Wrinkle Cure Eye and Lip Cream uyguluyorum.

4th Step Moisturizing Eye Area: Eye are needs moisture as much as ur face. If you dont moisture your eye area ıt dries. I use Missha Wrinkle Cure Eye and Lip Cream for it.

Son adım Serum Uygulaması: Serum uygulamasını gece yapıyorumki sabaaha kadar iyice ürünü yüzüm emsin. Missha nın bu kullandığım serumu Wrinkle Cure Ultimate Miracle Serum elastikiyet kaybına karşı savaşıyor, cilde canlılık kazandırıyor ve kırışıklıklara karşı savaşıyor.

Last Step Applying Serum: I apply the serum at night, cause at night skin absorbs the moisture well. I use Missha Wrinkle Cure Ultimate Miracle Serum for it. This serum fights for loss of elasticity of your face, adds vitality to skin and fights against wrinkles.

Evet benim gece cilt bakımı rutinim bu şekilde :) Peki siz rutininizde hangi ürünleri kullanıyorsunuz? Paylaşırsanız çok sevinirim :)

So Its my night time skin care routine :) Which products are you using for your routine? If you share with me I would be very appericiate :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder