29 Haziran 2015 Pazartesi

Kapatıcımızı Nasıl Doğru Uygularız?

29 Haziran 2015 Pazartesi


Merhaba kızlar bugün de değişiklik olsun gece yarısı yazısı yazayım dedim, malum ramazan ayı kimimiz sahura kadar oturuyor, canımız sıkılmasın faydalı şeyler paylaşalım diye geldim :) Bu gece sizlere gözaltı kapatıcısının nasıl doğru bir şekilde uygulandığından bahsetmek istiyorum.

Hi girls today I wanna made a difference and wrote you a late night post, so It is Ramadan here and some of us is waiting for sahur, for the sake of not to get bore and sharing helpful things I am here :) Tonight I wanna share with you how to apply concealer correctly to undereyes.

Göz altı kapatıcısı hepimizin kurtarıcısıdır. Sabah uyandığımızda ödemli bir göz çevresiyle aynaya bakıyorsak eğer bunun sebebi aslında vücudumuzun bize ''erken yatmalısın'' demeye çalışmasındandır. Geç uyumak, yorgunluk, stres, alkol vs. gibi etkenler göz altlarındaki ödem birikimini arttırır. Peki bunun için ne yapmamız gerekir? Ya düzenli bir şekilde göz kremi kullanmalısınız yada çeşitli makyaj teknikleri ve göz altı kapatıcısı yardımıyla bunları kamufle ediceksiniz.

Concealer is a life saver for everybody. When you wake up in the morning if you have eyebags like a baloon, your body is trying to tell you ''you have to go to sleep early''. Sleep at late hours at nights, stress, alcohol etc. can cause more and more eyebags. So what can we do for it? You have to use an eye cream regularly or with this you have to use a concealer with right makeup techniques.


Concealer ı uygulamadan önce göz çevremizi çok iyi bir şekilde nemlendirmek gerekir. Yapılan en büyük yanlışlardan ilki nemlendirici kullanmadan kuru göz altlarına concealer uygulamaktır. Sonra bir bakıyorsunuz göz altlarınız kurumuş ve çizgi çizgi olmuş. Göz altlarımızı iyice nemlendirdikten sonra concealer ı azar azar uygulamamız gerekir, eğer birden çok miktarda uygularsak kusurları kapatacağız derken dahada çok ortaya çıkartırız ve gün boyu elimizle concealer çizgilerini düzeltmeye çalışırız. Uyguladığımız concealer ın gün boyu yerinde durmasını istiyorsak toz bir transparan pudra ile sabitlemenizi şiddetle tavsiye ederim :)

Before apply the concealer we have to moisturize all around the eyes. The big mistakes that we made is with no moisturizing and apply the concealer. Then we look the miror and see a creasing undereyes. After moisturizing we have to apply the concealer little by little, if we apply it lot at a one time it doesnt hide our eye bags opposite to this reveal them much more and it creases all day. We have to set the concealer with a setting powder, I strongly suggest that :)


Evet kızlar bu gece sizlerle paylaşmak istediklerim bu kadar umarım bilgilendirici bir yazı olmuştur ve severek okumuşsunuzdur. Herkese iyi geceler ve hayırlı sahurlar dilerim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.....

Yes girls thats all I wanna share with you tonight, hope it would be a informative topic for you and loved it. Wish you good nights and good sahur time. See you on my next post till then take care of yourself....
2 yorum: