1 Haziran 2015 Pazartesi

Makyaj İle Genç Görünmenin Sırları

1 Haziran 2015 Pazartesi
Günaydın kızlar nasılsınız?

Haftaya bomba gibi başlamanız için size çok güzel bilgiler vermeyi düşündüm ve ne zamandır planladığım bu yazımı tamamladım ve işte burdayım. Bugün konumuz makyaj ile genç görünmenin sırları olucak. Biliyorum bana diyeceksiniz sen kaç yaşındasın ki böyle konulara değiniyorsun. Yaşım 28 ama eminim blogumu takip eden ve böyle şeylere merak duyan izleyiciler vardır. Onlar için çok faydalı. Ben şu anda bile bu yöntemleri kullanıyorum emin olun ;)

Good morning girls how are you?

To start the week like a bomb I wanna share with you nice trick and I was working on this post lately then now It is ready to share with you here. Todays topic is secrets of look younger with makeup. I know you will tell me how old are you for this kind of topics to talk about. Im 28 but Im sure there are followers whou curious about looking younger. Its very useful for them. And now I am using this tricks for sure ;)


Öncelikle ben makyajsız yüzüme baktığım zaman gördüğüm en belirgin şey T bölgemdeki gözenekler, bu gözeneklerin büyüklüğü yaşımıza ve yaptığımız cilt bakımına göre değişiyor. Ben bunun için geçenlerede bahsetmiş olduğum L'oreal Lumi Magique Pure Light Primer kullanıyorum. Ellerimle uygulama yapıyorum. Eğer fırça ile uygulamak isterseniz Duo Fiber Stippling Brush öneririm. ( Herhangi bir markanın olabilir. Ama Flormar'ın methinide çok duydum.) Bu ürünle yüzümü daha yumuşak göstermiş oluyorum. Unutmayalım yumuşak bir görüntü her zaman genç gösterir ;)

First when I look my face I see the pores on my T zone, Pores size differs as your age and your skin care routines. I use for it L'oreal Lumi Magique Pure Light Primer that I share about you recently. I use my hands to apply. If you wanna use a brush I suggest you to use Duo Fiber Stippling Brush in any brand. This product makes my skin look smoother. The smoother you look the more you look young ;)

Yüzümde dikkat ettiğim ikinci şey ise renk uyşmazlıkları ve göz altındaki siyah halkalarım oluyor. Ben bunlar için henüz hafif bir kapatıcı bulamadım o yüzden MUFE den Full Cover kullanıyorum. Nemli makyaj süngeriyle uyguluyorumki çok belli olmasın. Hafif ürünler kullanmak genç görünmenin en temel taşıdır. Fondoten olarakda seçimin Maybelline Affinitone Rose Beige oluyor. Çok hafif ve mat bir fondoten. Bu işlemden sonra cildimin renk tonunu eşitlemiş oluyorum.

Second important think on my face is, not even skintone and dark circles on under eyes. I couldnt find any light weight concealer for this and I am using MUFE Full Cover Concealer. I am applying with this a damp beauty blender for a sheer finish. Remember that the key is using light weight products. My choise of foundation is Maybelline Affinitone Rose Beige. Because It is light weight and matte. Now my skin tone looks even then before.

Üçüncü adım ise fondoten ve kapatıcımı sabitliyorum. Göz altlarım için Essence All Matte Pudrasını kullanıyorum hafif aydınlıkta veriyor. Yüzümün geri kalan kısmına ise Farmasi den Happy Face Pudra uyguluyorum. Bu iki pudrada ciltimde ağırlık yapmıyor ve çizgilere dolmuyor. Çizgilere dolan ürünler tercih etmiyoruz çünkü bu bizi yaşlı gösterir :)

Third step is lock the foundation and concealer. I use Essence All Matte Powder for my under eyes and gives some brightness. I use other parts of my face Farmasi Happy Powder. Both products are light weight and not creases. We don't choose products which fills the wrinkles on our face cause It makes us look older :)

Evet geldik mi son adım olan bronzera :) Ben bronzer olarak En Sevdiğim Bronzer Ve Allık / My Favorite Bronzer And Blush yazımda bahsettiğim Rimmel London Bronzer ı kullanıcam. Kalkık elmacık kemikleri yüzü diri gösteren başka bir tekniktir. Hafifçe yüzümü belirginleştirmek istediğim bölgelerine bronzerımı uyguluyorum.

And then last step is the bronzing the face. I am using for it Rimmel London Bronzer that I recently mention En Sevdiğim Bronzer Ve Allık / My Favorite Bronzer And Blush here. Uplifted apple cheeks shows your face younger always. Apply this little bit on my face where I wanna show up more.

Göz makyajınızı ise Küçük Gözleri Büyük Göstermenin Yolları / How To Make Eyes Look Bigger yazımda bahsettiğim teknikleri uygulayabilirsiniz. Dudaklarınız için ise açık renk rujlar tercih etmenizi önenirim.Ve gerçekten makyajın sonunda en az 5 yaş genç göründüğünüzü farkediceksiniz :)

For the eye makeup you can look at my post Küçük Gözleri Büyük Göstermenin Yolları / How To Make Eyes Look Bigger and use the techniques there for more awake eye look. For the lips I suggest you to use nude tones. And after finish the makeup you relise that you look 5 years younger than before :) 

Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur ve faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.... Harika bir hafta diliyorum :)

Hope you like it and find it useful. See you on my next post... Have a great week :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder