2 Temmuz 2015 Perşembe

En Sevdiğim Türk Yemeği: Benim Stilimle Yuvalama Tarifi

2 Temmuz 2015 Perşembe
Merhaba kızlar bugün bomba gibi bir tarifle karşınızdayım :) Bu benim Adanada öğrencilik yıllarımda komşumdan öğrendiğim bir tarifdi. Gerçekten çok seviyorum ve sizlerle paylaşmak istedim ;)

Hello gorgeous today I am with you a recipe like a bomb :) This recipe that I learned from my neighbor in Adana while I was studying. I really like it and wanted to share with you ofcourse :)
Gelelim Malzemelere;

2 kişilik Yuvalama için;

1 yumurta
1 su bardağı ince bulgur
3 yemek kaşığı un
Damak tadınıza göre tuz


Let's see the Ingredients:

For the 2 Person:

1 Egg
1 glass of  fine bulgur
3 tablespoon flour
Salt to taste

Yapılışı:

1 su bardağı ince bulguru bir kaba alıp üzerine sıcak su koyup şişmesi için 10 dakika üstü kapalı bekliyoruz. Daha sonra şişen bulguru soğumaya bırakıyorum. Soğuduktan sonra yumurta, un ve tuzu ilave edip sakız kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz. Sakız kıvamına gelmesi çok önemli çünkü haşlamaya başladığımızda dağılmaması gerekir. İstediğimiz kıvamı tutturunca aşağıdaki gibi un serpili bir tepsiye hazırladığımız hamuru minik minik yuvarlıyoruz.

Take a bowl and put the fine bulgur in it then pour hot  water to it and wait 10 minutes  for swell up  the fine bulgur. After that leave it for cool down the and add egg, flour, salt then knead it till it comes like chewy gum. It is important for when we boil them  not to go pieces. We take a tray and ad on it some flour then we make small rolls.


Yuvarlama işlemi bittikten sonra tepsiyi bir ileri bir geri sallıyoruz ki minik toplar una bulansın birbirlerine yapışmasın. Daha sonra bir tencerede kaynattığımız suyun içerisine atıp 15 dakika kaynatıyoruz ve servis yapmak istediğimiz kaba alıyoruz.

After making the rolls, we shake the tray for the rolls not to stick each other. Then took them into stewpot and boiled 15 minutes. And took them to service plate.

Üzeri için;

1 kase yoğurt
Biber salçası
Kuru nane 
Kekik 
Kırmızı toz biber

For the top of it;

1 bowl of yoghurt
Pepper Sauce
Mint
Thyme
Red Powder Pepper


Servis yapıcağımız tabağa aldıktan üzerine yoğurt döküyorum. Biber salçası, kuru nane, kekik ve kırmızı toz biberi bir miktar yağ ile birlikte kızartıp üzerine döküyoruz ve yemeğimiz servise hazır oluyor :)

After taking the service plate I added the yoghurt. Then we fry the pepper sauce, mint, thyme and red powder pepper and pour it on the yoghurt. Ready for the eat :)


Afiyet olsun :)

Bon Appétit :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder