1 Kasım 2015 Pazar

FarmasiColourCosmetic'ten Gelen Hediyelerim

1 Kasım 2015 Pazar

Herkese yeni ayın ilk gününden merhaba :)

Bugün sizlerle +Farmasi Colour Cosmetics den gelen hediyelerimi paylaşmak istiyorum.

Hi everybody from the first day of the new month :)

Today I wanna saher with you my gifts that came from +Farmasi Colour Cosmetics 


MY GIFTS FROM FARMASICOLOURCOSMETICİlk hediyem en sevdiğim rujlardan ve elimde iki rengi daha bulunan Farmasi Shine Rush Lipstick No:5. Tam olarak bir Nude tonunda.

My first gift is pne of my favorite lipsticks that I have 2 other colors Famasi Shine Rush Lipstick No:5. Its an exactly a Nude.

MY GIFTS FROM FARMASICOLOURCOSMETIC

Hediyeler arasında en sevdiğim ise bu harika Trio Eyeshadow Palette in Brown oldu. Çok güzel kahve tonlarını içinde barındırıyor. Hem günlük hem de gece makyajınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben kendisiyle çok güzel makyajlar çıkarmayı planlıyorum.

My favorite gift was this Trio Eyeshadow Palette in Brown among all other gifts. This has very beautiful brown tones in it. You can use in your daily or night makeups easily. I'm planing to create different makeups with this.


MY GIFTS FROM FARMASICOLOURCOSMETIC


Son hediyem ise çok merak edip denemeyi çok istediğim Farmasi Hydrative Foundation in Fair Ivory. Bu fondoten Full Coverage özelliği ile dikkattimi çekmişti. Fondoten kullanıyorsam eğer tam örtücü olması gerekli düşüncesindeyim. Eğer değilse BB krem kullanmak daha mantıklı.

Last gift was that I willing to try Farmasi Hydrative Foundation in Fair Ivory. This foundation is Full Coverage and this feauture took my attention so much. I am in belief if I use a foundation it has to cover my all imperfections on my face. If it is not I prefer to use BB creams.MY GIFTS FROM FARMASICOLOURCOSMETIC


Yakında ürünleri tek tek deneyip hem swatchlarını hemde yorumlarımı paylaşacağım.

Soon I will try all the products and give you my swatches and reviews.

MY GIFTS FROM FARMASICOLOURCOSMETIC


Sevgili arkadaşım Tuba'ya @farmasicolourcosmetic instagram hesabından veya  buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

You can reach my friend Tuba from instagram @farmasicolourcosmetic or  by clicking here.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder