25 Ocak 2016 Pazartesi

Tüm Gün Dayanan Pürüzsüz Fondöten Uygulaması!!!

25 Ocak 2016 Pazartesi

Yeni bir haftadan herkese merhaba :)
Bugün sizlere tüm kızların sorunu olan ''Pürüzsüz Fondöten Uygulaması'' ndan bahsedeceğim.


Hello from a new week to everybody :)
Today I will share with you that might be every girl's problem ''Flawless Foundation'' Öncelikle yüzümüzü cilt tipimize uygun bir nemlendirici ile nemlendiriyoruz. Benim cilt tipim karma olduğu için Missha Time Revolution Wrinkle Cure Delicate Ideal Cream ile güzelce nemlendiriyorum. Eğer kremi fazla uyguladıysanız mutlaka bunu bir peçeteyle fazlalığı almanızı öneririm. 

First of all I suggest you to apply moisturiser to your clean face that suits your skin type. My skin is oily thats why I choose Missha Time Revolution Wrinkle Cure Delicate Ideal Cream. I applied it and wait it to soak into my skin. If you use too much product you can take the residue with a paper towel.


Benim kullandığım fondotenim Nars Sheer Glow un Barcelona isimli rengi. Kendisinden oldukça memnunum. Cildim bu aralar aşırı sorunlu olmadığı için hafif kapatıcı olmasında bir sakınca görmüyoyum. Bu kadar fondotenden bahsetmek yeterli sanırım. Çünkü burda hangi fondoteni kullandığınız değil nasıl kullandığınız önemli olan ;) Fondoteni uygularken ince katlar halinde yavaş yavaş uygulamanızı öneririm. Birden cilde boca edilen fondoten hem dağıtılması zor olur hemde maske görünümü verir. Fırça olarak ise yumuşak ve kılları sık olan bir fırça öneririm mesela Real Techniques Buffing Brush çok iyi bir seçenek olabilir.

I used for that application Nars Sheer Glow in Barcelona. I'm loving that foundatiıon. Nowadays my sking is not so problematic its sheer covarage is not disturbig me. Enough about the foundation, important point is how to apply foundation not which foundation you use ;) With thin layers you have to apply your foundation. If you use too much at one time you cannot blend it easily and gives you cakey face. For brush I suggest you to use a soft and more bristeld brush. For example Real Techniques Buffing Brush could be a geat choice.


Gelelim sabitlemeye. Fondotenimizin gün boyu cildimizde kalmasını istiyorsak eğer mutlaka üzerine pudra uygulamamız gerekir. ( Kuru ciltlere önermiyorum.) Ben bu işlem için genellikle az miktarda Make Up Foverer HD Powder kullanıyorum. Uygularken bastır çek şeklinde yapıyorum. Uyguladıktan sonra parmağınızı yüzünüze dokundurun eğer parmağınıza Fondoten geliyorsa maalesef fondoteniniz sabitlenmemiştir. Bu uygulama içinde Real Techniques Powder Brush öneririm. 

Setting part is neccessary part for the all day Flawless Face. ( Don't Suggest Dry Skins ) I'm using Make Up Foverer HD Powder little bit with tabbing motions. After you applied your foundation tab your finger to your face if it is wet It is not set properley. I suggest you to use Real Techniques Powder Brush.
Gün içerisinde meydana gelebilecek bölgesel yağlanmalar için bir parça kağıt mendili alıp yağlanan bölgeye hafifçe bastırıp çekiyoruz ve bu bölgelere tekrar pudramızı uyguluyoruz ve bitti. Tüm gün bizi üzmeden  duran Fondoten uygulamamız bu şekideydi :) Umrım işinize yarayan bir yazı olmuştur. Kendinize çok iyi bakın. Görüşmek üzere...

Through out the day if you have oiliness on certain portions of your face take some tissue an tab to your face and take access oil then apply your powder face that parts on. My routine was like that hope you like it and take care see you soon...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder