31 Ocak 2016 Pazar

2016 da Bitmesi Gereken Makyaj Trendleri

31 Ocak 2016 Pazar

Herkese Mutlu Pazarlar :)
Bugün sizlere 2016 yılında artık makyajda trend olmasını istemediğim şeyden bahsetmek istiyorum.Happy Sundays All :)
Today I wanna share you about makeup trends that needs to be die in 2016.


İlk olarak sıradışı kontürden bahsetmek istiyorum. Gerçekten sonuç olarak harika ama bir düşünün kontür için bir kat, highlight için başka bir kat ve son olarak fondöten olmak üzere cildinizde tam 3 katman oluyor. Günlük makyaj için kesinlikle tercih edilmemeli ama yapan arkadaşlarımız çok. Maske gibi dolaşıyorlar. Hiç doğal değil. Bırakın cildiniz nefes alsın hafif bir bronzer ile sadece yüzünüzü ısıtın. BB kremle sadece cilt tonunuzu eşitleyin, günlük makyajınız bu şekilde olsun. 

First of  this is extreme contour and highlight. The result is really perfect but it creates three layers on your face; contour, highlight and foundation. For daily basis its totally unnecessary. But some friends are preferring it. They look like a mask and unnatural. Let your skin breath, for balancing skin tone take BB cream and little bit bronzer to warm up your face. Lets be natural girls. 


MAKEUP TRENDS THAT NEEDS TO BE DIE IN 2016!!!

İkinci sırada ise Baking ( Pişirme) Metodu var . Bu metodu ile makyajınızı sabitleyip aydınlanmasını istediğiniz kısımları aydınlatıyorsunuz. Pudranızı hafif ıslak olan süngerinizle uygulayıp maksimum 10 dakika bekletip süpürdüğümüz de sonuç gerçekten harika ama yanlış uygulandığında göz altlarınızı gerçekten mahveder ve çizgi çizgi durmasına sebep olur. Bununla beraber cildinizdeki katman sayısı 4e çıktı. Fotoğraflarda çok güzel görünebilir ama yakından photoshop ile oynanmamış hali gerçekten yamalık gibi durabilir.

 The second issue is Baking Method. This method provides to set you makeup and give some highlight where you want on your face. You take the powder to on your half damp beauty blender then apply and wait max 10 minutes and sweep it and result on photos is perfect. But if you apply it wrong it can creases your undereye makeup. With this you have 4 layers on your face. Let us show your skin please.

MAKEUP TRENDS THAT NEEDS TO BE DIE IN 2016!!!


Üçüncü olarak kat kat uygulanan fondöten.  Gerçekten bu kadar çok fondöten uygulamayın yazık o cildinize. Kat kat uygulanan fondöten yaşlı görünmenize sebep olur. Keşke her şey fotoğraflardaki gibi toz pembe olsa ama maalesef :(

Third stiutation is application of foundation layers on layers. This is too much and you can look older than you actual age. I wish It could be everything like in photos :(

MAKEUP TRENDS THAT NEEDS TO BE DIE IN 2016!!!


Son olarak ise sıra dışı kaş altı aydınlatması. Tüm ilgi ve odağı oraya çektiği için oraya uygulanan aşırı parlak farları hiç sevmiyorum. Çok fazla 90'lardan kalma bir trend ve acilen bırakılması gerek.

Lastly, I really don't like the extreme brow bone highlights. Took attention only there and so bright, it is so 90'sand needs to be left immeadiately.MAKEUP TRENDS THAT NEEDS TO BE DIE IN 2016!!!Bugünlük benden bu kadar. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Eğer sizinde sevmediğiniz şeyler varsa makyajla ilgili yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim :)

For today I am done. Hope you like my post. And if you have something that you don't like in makeup trends please leave me a comment :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder