3 Şubat 2016 Çarşamba

14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar

3 Şubat 2016 Çarşamba

Herkese iyi akşamlar :)

Gümüş’ ün kullanıldığı alanları sıralayacak olursak; fotoğraf sanayi, elektronik,a para imali, süs eşyası ve takı yapımı ,alaşımlar, dişçilik ‘tir. Ayrıca, yapay yağmur yağdırmakta, ayna sırlarının yapımında, bilgisayar röle kontaklarında, pil yapımında da kullanılmaktadır.Gümüş elektriği çok iyi geçirdiğinden ve kolayca tel haline geldiğinden, elektrik teli olarak kullanılmaktaydı. Fakat nadir bulunması ve kıymeti dolayısıyla, artık bu amaçla kullanılmamaktadır. Bugün daha ziyade süs eşyası üretiminde, ayna yapımında, fotoğrafçılıkta, bazı ilaçlar ve alaşımların hazırlanmasında kullanılır. Bazı gümüş paralar, %90 gümüş, %10 bakır alaşımından yapılmıştır. Gümüş eşyada (%92,5 gümüş + %7,5 bakır) kullanılır.
Saf gümüş, aynı zamanda asetik asit, boyalar ve fotoğraf maddeleri elde etmede de kullanılır. Keza toz halinde gümüş, cam ve ahşabı elektrik iletkeni yapmak için yeni seramik tipi kaplama işlerinde kullanılmaktadır.
Gümüş zeolitler, acil durumlarda, deniz suyundan içilebilir su elde etmek için kullanılabilmektedir.

14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar


Biz bayanlarda genelde takı alanındaki kullanımıyla ilgileniyoruz. Size yine harika bir site önereceğim;  Gümüş Takı Modasını Keşfet - Khailo bir birinden güzel gümüş takıları bulabileceğiniz harika bir site.


Sizlerle kendi seçtiklerime bir göz atmak istiyorum.

14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar
Harika bir tamamen taşlı gümüş yüzük <3


14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar

Şans Küpeleri

14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar

Rose Gold görünümlü bileklik

14 Şubat'a Özel Gümüş Takılar
Elmas görünümlü harika bir kolye


Benim seçtiklerim böyleydi bakalım siz Gümüş Takı Modasını Keşfet - Khailo  bu siteden neler beğeniceksiniz. Benimle beğendiklerinizi yorum olarak paylaşırsanız çok sevinirim. Kendinize çok iyi bakın görüşmek üzere.....
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder