16 Şubat 2016 Salı

Note Mattemoist Rujlarım

16 Şubat 2016 Salı

Günaydın herkese :) 

Kısa bir aradan sonra tekrar sizlerleyim. Bugün sizlerle birlikte instagram hesabımdan swatchlarını paylaştığım Note Mattemoist Lipgloss ları inceleyeceğiz. Umarım hoşunuza giden bir yazı olur. Hadi başlayalım o vakit ;)

NOTE MATTEMOIST LIPGLOSSES


Good morning everybody :)

After a little break I'm with you again. Today I will review with you Note Mattemoist Lipgloss that I've shared swatches on my instagram account .Hope you will like this post. So let's get started.


İlk lipgloss 403 Sugar Kiss çok güzel içinde hafif pembelik bulunduran açık bir kahverengi. Sade renkler tercih edenler için muhteşem. 

First lipgloss is 403 Sugar Kiss is a very nice mauve color that contains little bit pink in it. Who loves plain colors this would be very nice choise.

NOTE MATTEMOIST LIPGLOSSES


İkinci lipgloss ise 404 Jolly içinde hafif turunculuk barındıran harika bir koyu kırmızı. Kırmızıdan vazgeçemeyenler için çok güzel bir ton bence.

Second lipgloss is 404 Jolly is very beautiful orange undertoned dark red. Who cant live without red this is very different and nice tone I think.

NOTE MATTEMOIST LIPGLOSSES

Son lipgloss ise 406 Sweet Heart çok güzel bir koyu pembe. Şeker gibi renkleri seviyorsanız tam sizlik bir renk diyebilirim.

Last lipgloss is 406 Sweet Heart  a very nice dark pink. If you love sugary colors Its completely for you.


NOTE MATTEMOIST LIPGLOSSES

Genel olarak orta kalıcılıkta gün içinde tazelemek şart ama pigmentasyon harika tam örtücü oluyor dudaklarda. Ben kendilerini indirimden aldım ve baya olduğu için fiyatlarını hatırlamıyorum :(

Generally lipglosses have medium lasting, you have to re-apply during the day but pigmentation is perfect. I bought them in sale and long ago, I couldn't remember their prices :(

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder